Anasayfa \ İnceleme

Samsung Galaxy S8 Nasıl Olacak?

Samsung, Galaxy S8'i önümüzdeki yıl Şubat ayında yapılacak Dünya Mobil Kongresi’nde tanıtmayı planlıyor.

Samsung Galaxy S7 harika bir cep telefonu olmasına karşın, sugeçirmez gövde ve microSD kart yuvası gibi Samsung Galaxy S5'in özelliklerini geri getirirken çoğunlukla Samsung Galaxy S6'da geliştiriyor. Burada gerçekten yeni ve büyük değişimler yok. Dolayısıyla Galaxy S8'in öne çıkması için bağırması gereken bir özelliği olmalı. Belki de bir iris tarayıcı ya da bir projektör ya da henüz düşünülmüş çarpıcı bir özellik. Şimdi olmasını umduğumuz ve istediğimiz özellikleri yazalım.


1. Daha yerleşik depolama alanı

 

Samsung, Galaxy S7'de microSD kart yuvasının yeniden piyasaya sürülmesinden kullanıcılar memnun kalmıştı, ancak yalnızca 32GB'lık bir depolama alanı içeriyordu; bunun önemli bir kısmı da OS tarafından kullanılmıştı. Bu durumda çok can sıkıyordu.

Samsung Galaxy S8’in hem kart yuvasını elinde tutmasını hem de daha fazla yerleşik depolama alanı eklemesini umuyoruz. Apple gibi 128GB dahili hafızayı Samsung da telefonlar da sunabilir. Bu şekilde, kullanıcıların, genellikle daha yavaş olan microSD kartları kullanmadan daha fazla depolama alanı olacaktır.

 

2. Daha az parmak izi

 

Samsung Galaxy S7, bir tasarım zaferi ve kesinlikle çarpıcı görünüyor ya da en azından kullanmaya başlamadan önce öyle hissettiriyor; bu noktada cihaz üzerindeki parmak izleri cihazın çarpıcı görüntüsüne gölge düşürüyor.

 

Bu yüzden Samsung Galaxy S8'den parmak izlerinden kaçınmasını umuyoruz. Tasarımın radikal olarak değişmesi gerekmez, ancak bazı parmak izi tutmayan kaplama harikalar yaratır.

 

3. Daha uzun pil ömrü

 

Galaxy S7'nin pil ömrü S6'ya göre önemli bir gelişme gösterdi, ancak yine de her gece şarj edeceğimiz bir telefon.

 İdeal olarak en az iki gün süreyle ve konforlu bir şekilde son bulabilecek bir şarj az sayıdaki alanlardan biri. Umarım Samsung Galaxy S8 bu telefonlardan biri olacaktır.

 

4. Daha düşük bir fiyat 

 

Samsung Galaxy S7, birinci sınıf ahize kullanması birinci sınıf fiyatı haklı çıkarmaya yetmiyor. Birçok üst düzey Çinli telefonun ve hatta OnePlus 2 gibi oldukça büyük isimlerin telefonun çok daha ucuza sunulduğunu düşündüğünüz zaman, biraz daha ekonomik olmasını istememek zor.

 

5. Daha iyi bir ön kamera

 

Samsung Galaxy S7'de bulunan 12MP arka kamera ciddiye alınmış ancak ön yüze bakan kamera biraz ihmal edilmiş gibi görünüyor.

Ön kameranın sadece 5MP ve flaşsız olması rakiplerinin gerisinde bırakıyordu. Umarım Samsung Galaxy S8, optik görüntü sabitleme özelliği ile birlikte, selfie kamerasının üzerinde çalışarak daha yüksek bir megapiksele sahip olacaktır.

 

 6.USB Type-C

 

Biraz şaşırtıcı bir şekilde Samsung Galaxy S7, USB Type-C'yi kullanmıyor. Telefonlar hızlı bir şekilde şarj etme özelliğini desteklediği için bu büyük bir kayıp değil, ancak kabloyu yalnızca bir yönden takabilirsiniz.

 


Paylaş

Untitled Document